
DATUM
16-08-2025
START
12:00
PLAATS
GROOT-BIJGAARDEN
AFSTAND
400 KM
HM
3200
TIJDSLIMIET
27u
KOST
€ 8
"Naar de Avesnois"
ORGANISATOR
- Frank Steenput
- Frank Steenput
- frank.steenput@skynet,be
- +32 495 21 06 53
STARTPLAATS
Sporthal Ten Gaerde
Jozef Mertensstraat 27a
1702 Groot-Bijgaarden
PARCOURS
Een uitdagende 400 langs overwegend rustige wegen door een groen en golvend landschap, zo kun je deze BRM het best samenvatten. Via het Pajottenland en Henegouwen bereiken we al vrij snel de Belgisch-Franse grens en het eerste controlepunt, het wat drukkere Maubeuge waarna we onze tocht verderzetten door het natuurpark van de Avesnois. Typisch voor deze streek zijn de weilanden die omzoomd worden met meidoornhagen. Na de Avesnois volgt de Thiérache waar verstilde dorpen die gedomineerd worden door versterkte kerken elkaar opvolgen. We volgen een stuk de vallei van de Oise om na 218 km aan te komen in Saint-Quentin, het administratieve en commerciële centrum van de regio.
Vanaf nu gaat het gestaag noordwaarts. We komen al snel in de Cambrésis, de streek rond Cambrai. Na Cambrai, dat al een tikkeltje Vlaams aanvoelt volgen we gedurende 20 km de Romeinse weg richting Valenciennes. Nadien komt de Belgische grens al gauw in zicht en doorkruisen we de provincie Henegouwen met passages in Beloeil en Ath. Eens de taalgrens over wachten de laatste hellingen van het Pajottenland die ons vergezellen tot het eindpunt Groot-Bijgaarden.
INSCHRIJVING
Voorinschrijving via mybrevet.cc is aangewezen. Je dient dan geen administratie meer te doen aan de inschrijftafel en je controlekaart zal klaar liggen. Wie toch de dag zelf wil inschrijven vragen wij met aandrang om gepast geld te voorzien en het ingevulde inschrijvingsformulier mee te brengen.
EXTRA INFO
- Parking bij de start, toiletten bij de start
- Startpunt en aankomst liggen 600 meter van mekaar. Deelnemers krijgen een kaartje en GPX-track om die afstand te overbruggen.
- Hou er rekening mee dat de tocht grotendeels door gebied gaat met relatief weinig bevoorradingsmogelijkheden. Zorg zelf voor wat mondvoorraad.
- Koffie bij vertrek en drankje bij aankomst.
- De start heeft bewust om 12 u plaats. Wie dat wenst kan dus de donkerste uren van de nacht doorbrengen in St-Quentin en daar slaapgelegenheid boeken (bijv. Ibis hotel dat op parcours ligt). Je hebt dan nog een goede 180 km te rijden. Hou er wel rekening mee dat je moet aankomen voor 15 u op zondagnamiddag.
- De 5 controles liggen betrekkelijk ver uit mekaar. De reden hiervoor is dat het niet veel zin heeft om controleplaatsen te voorzien voor deelnemers die ‘s nachts doorfietsen. Dat wil niet zeggen dat tussenin niet mag gestopt worden. Ze zijn schaars maar af en toe kom je nog wel een café of bar tabac tegen.
CONTROLES
Controle 1 – 92 km – Maubeuge: vrije controle (bijv. café Le Rallye)
Controle 2 – 147,5 km – Hirson: vrije controle (bijv. friterie La Fringale of café du Marché)
Controle 3 – 218 km – Saint-Quentin: vrije controle
Controle 4 – 264 km – Cambrai: vrije controle
Controle 5 – 316,5 km – Quiévrain: vrije controle